Příběh

Vítejte

Chtěl bych Vám v této části stránek přiblížit filozofii mé práce, kariéru, dosažené úspěchy a v neposlední řadě také plány do budoucna.

Něco k mé osobě

Od dětství se pohybuji okolo čištění vozů, jelikož v domácnosti jsme měli větší počet automobilů, naplňovalo mě a bavilo se o ně starat. Tyto první zkušenosti se snad datují od roku 1996. O mou činnost začali projevovat zájem sousedé a zbylí členové rodiny. Tím, že jsem si připadal užitečný a dosahované výsledky při leštění aut, hledání možností autokosmetiky, který autošampón je na co dobrý, jaká leštěnka vůz opravdu vyleští, jaký vosk vůz dokonale ochrání, mne hnaly neustále dopředu. Možnosti byly z dnešního pohledu hodně omezené a pracoval jsem s tím, co se aktuálně dalo koupit na čerpací stanici nebo u místního prodejce autodílů. Ale už tenkrát jsem pozoroval velké rozdíly mezi výrobci auto kosmetiky.

Díky zvětšujícímu se portfoliu zákazníku jsem byl v okolí čím dál více známější. Začal jsem testovat různou autokosmetiku ve snaze najít tu, která lépe funguje než předešlá a má delší výdrž. Životnost výsledku práce mne vždy zajímala nejvíce. Z obchodního hlediska je sice správně, aby se zákazník často vracel, ale mě to štvalo. Čištění auta byla zdlouhavá operace, ať už se jednalo pouze o běžné čištění nebo leštění, a výsledek mé práce vydržel pouze pár dní. Klienti sice byli velmi spokojeni, ale já pořád cítil rezervy. Prvním co jsem shledal jako limitující faktor byla autokosmetika.

Internet se stával stále rozšířenější a napadlo mne kouknout se, jak se to dělá v zahraničí „někdo se tím v cizině musí zabývat, ne?“ pomyslel jsem si. Přeci čištění vozidel nemůže být jen otročina s krátkou životností. To, co jsem uviděl a načítal mi vyrazilo dech a posadilo na zadek. V monitoru jsem viděl to, o čem se mi doposud je zdálo a připadalo mi to jako z jiné planety.

Dlouhé hodiny jsem vydržel studovat pro mne nové informace, první nákup produktů na sebe nenechal dlouho čekat. A v ten moment jsem věděl, že můžu svou práci opět dál na plno rozvíjet. Ten pocit radosti se snad slovy ani nedal vyjádřit. A přesně v tento moment odstartoval na plno můj příběh až do dnešních dní.

Dnes je mou snahou produkovat co nejlepší výsledky co se strojního leštění, ale i ošetřování vozidel týče. Nejdůležitějším parametrem je spokjenost klienta, zní to sice jako donekonečna ohrávané kliché, ale kdo mne zná, nebo u mne byl asi si obrázek udělal sám. Né všem nárokům lze vyhovět skrz technická omezení, ale vždy jsme vymysleli cestu, která vedla k uspokojení nároků klienta.

V roce 2014 nás potkala překrásná životní událost a moje manželka nám dala prvního potomka, který zásadně změnil můj pohled na do té doby místy pro někoho až nepochopitelný workoholismus, který žena velmi trpělivě snášela, když sama z praxe ví co moje práce obnáší. Ale stal jsem se otcem a značně se mi přeorientovaly priority, kdy chci stále produkovat špičkovou práci, ale zároveň mít zázemí nejcennější – vlastní rodinu.

V praxi to znamená, že si auta nechávám déle, končím v práci dříve a víkendy jsou takřka výhradně majetkem rodiny. Najednou jsem si uvědomil jak cenný je odpočinek a relaxace v kruhu nejmilovanějších. A tento duševní klid a vyzrálost mi dává prostror k další tvorbě… Že už není kam TO hnát? Nechejte se překvapit!

Kariéra

Po dlouhém otálení koncem roku 2007 jsem navázal kontakty v Británii, kde jsem již dříve objevil nový svět a seznámil se s několika ochotnými lidmi, kteří mne zasvětili ještě více do tajů strojního leštění, v neposlední řadě také údržby a čištění a pomohli mi osvojit si nové, do té doby pro mne nepoznané, návyky v oblasti čištění vozidel.

Byl jsem velmi překvapen, jak snadná je údržba vozu profesionálně v domácích podmínkách a jak ohromující lze dosáhnout výsledky a výdrž kosmetiky na vozidle. V začátcích jsem se hodně svěřoval s objevy přátelům a Ti měli velký zájem nakoupit si kosmetiku a provést například leštění laku, aplikaci autovosku, mytí vozu stejně kvalitně jako to provádím já.

V roce 2008 jsem ke službám přidal internetový obchod, jehož náplní byl prodej autokosmetiky. Projekt to byl svým sortimentem a informacemi ojedinělý v České republice a díky několika nadšencům se velmi rychle dostal do širokého povědomí a odstartoval jsem tím boom v čištění aut, bohužel jeho činnost od prvopočátku doprovázely problémy s dodavateli, po několika změnách dodavatelů a nakonec i kompletní proměnou samotného eshopu jsem při opětovných problémech s dodavateli, kteří neadekvátně reagovali na tzv. krizi, raději eshop prodal a tím i samotný prodej autokosmetiky ukončil. Jednoduše mne to nebavilo, vyčerpávalo a jako denní rutina vůbec nenaplňovalo.

Začátkem roku 2010 jsem otevřel dílnu na čištění aut v Brně. Bohužel se brzy ukázalo že nepatřím mezi lidi, kteří by zvládali dělat dvě věci na 100% a tak 50% nasazení prostě nestačilo. Začaly problémy s eshopem i samotnou dílnou, bohužel i otevření dílny v Brně se neukázalo jako přínosné a nejšťastnější a byl jsem nucen dílnu v Brně zavřít a také odejít z Brna do Prahy, kde mé služby byly více žádané, což mělo zajímavý dopad na zájem o služby na Moravě. Jakmile jsem na stránkách změnil působnost z Brna na Prahu, okamžitě začali volat klienti z Moravy.

Koncem roku 2010 došlo k prodeji zavedeného eshopu oficiálnímu zastoupení mnou prodávané britské autokosmetiky, která eshop dále provozovala ale již pouze pro své produkty. Tímto krokem jsem ukončil mou éru „prodejce.“ A transformoval jsem veškeré síly směrem, který pro mne znamenal větší klid, rychlejší čerpání zkušeností z praxe, jejich předávání dál ve formě konzultací a skupinových i individuálních školení a také velké rodinné změny. Začal jsem používat místo obchodního jména MV service své celé jméno jako obchodní jméno a značku – matejveprek.old

Od roku 2011 jsem zavedl službu CERAMIC, která měla u klientů nebývalý úspěch. Zprvu byla koncipována jako doplňková služba pro náročné, ale během pár měsíců takřka absolutně nahradila všechny stávající systémy ošetřování a každý vůz, který prošel strojním leštěním měl na sobě ošetření programem CERAMIC. Vskutku velmi zajímavé jakou díru na trhu jsem tenkrát pro své klienty odhalil. Pravdou je, že služba CERAMIC byla řešením nejčastěji skloňovaných problémů při údržbě vozidla jako hmyz, samotné mytí, výdrž a chemická odolnost.

Od začátku roku 2012 jsem rozšířil služby mám u sebe specialistu na čištění, údržbu a renovace kůže a především výborného pomocníka, manželku Žanetu. Rozšířili jsme tak společnými silami služby o Vámi žádanou službu a jak jinak než v prvotřídní kvalitě, jakou Žaneta při práci produkuje.

Rok 2014 rok velkých změn. Končí program CERAMIC a je posléze nahrazen ošetřením pod japonskými vlajkami firmy KAMIKAZE collection, hledám zázemí vlastní dílny v Praze a okolí, Žaneta odchází na nejkrásnější dovolenou v životě ženy – mateřskou dovolenou, zůstává však odborníkem na telefon kdy jsem pouze prodlouženou rukou a služba zůstává zachována.

Koncem roku 2014 probíhá aktivní testování získaných produktů japonské firmy KAMIKAZE collection za stejných podmínek co kdysi prověřilo kvality produktů používaných ve službě CERAMIC.

Počátek roku 2015 služba CERAMIC plně nahrazena službou KAMIKAZE. Získávám autorizaci pro profesionální instalování povlaků firmy KAMIKAZE v ČR.

Jaro 2015 otevírám dílnu v Líbeznicích u Prahy a ta se stává mým primárním útočištěm. Konečně důstojné prostory, které jsou dobře dostupné z Prahy a přineslo to s sebou malý bonus v podobě spolupráce s již zavedenou automyčkou AutoWASH Líbeznice, takže se mohu plně věnovat jen tomu, co mne baví.

Jaro 2016 spolupráce s KAMIKAZE ukončena, dál v aplikaci přípravků nepokračuji.

Konec roku 2016 přinesl možnost podílet se na dokončování velkého projektu stavěného v ČR – Porsche RWB, odkud jsem si odnesl nejen velký zážitek, ale i spoustu užitečných kontaktů, které mi pomohly posunout se zase o velký kus dopředu nejen profesně.

V roce 2017 jsem konečně zabydlel dílnu a spustil modernější prezentaci. Začal jsem spolupráci s fotografem Danielem Martínkem, abych měl lepší fotky referencí a fotky všeobecně. Vzal na milost Instagram, kde zveřejňuji své bezprostřední aktuality. A po pár letech pomalu až rutinní práce jsem chtěl zase překvapit, tak jsem inovoval systém leštění pro větší lesk, rozchodil systém leštění bez nutnosti broušení pro zmírnění pomeranče na laku a zapracoval nové systémy ošetření laku.

 

 

Současnost

Rozdělil jsem službu na dva celky. NANO PREMIUM, který patří mezi nejoblíbenejší program a NANO PLUS EXCLUSIVE, který využívá jako ošetření systém NANO povlaků se samohojivým účinkem od amerického výrobce FEYNLAB a zároveň vyžaduje daleko odbornější přípravu povrchu i aplikace, proto jsem musel projít složitým školícím procesem, ale soudě podle reakcí majitelů již ošetřených vozidel, stálo to za to.

S dostatkem praxe přichází logicky i velké vylepšení pracovních postupů a zaměřuji se na maximalizaci lesku u moderních laků, minimalizaci úběru laku u více poškozených vozidel, ale také optimalizaci doby po kterou je majitel bez vozidla. Daří se, protože firmy dnes vyvíjejí a prodávají čím dál našlapanější chemii a příslušenství. Když se nebojíte hledat, kombinovat a čerpat ze získaných zkušeností, tak dosáhnete v zásadě čehokoliv chcete. Pokud ovšem víte, čeho chcete docílit.

A když něco děláte dlouho a pokud možno dobře, začnou si Vás všímat i velmi zajímavé příležitosti. Spolupracuji dnes hned s několika prodejci a servisními centry prémiových vozidel opravdu velmi luxusních značek, čehož si cením a doufám v co nejdelší spolupráci kvůli vysoké profesionalitě přístupu na obou stranách.

Početná rodina klientů, která mne zásobuje vysněným objemem práce, má dnes takovou podobu, kterou bych přál každému člověkovi, který se dlouhé roky snaží ve svém oboru něco dokázat. Přes všechny ty radostné, přiznávám že někdy i velmi nepříjemné situace jsme se společnými silami dostali až sem, do místa, kde chci svým klientům VELMI poděkovat. Bez Vás bych se do práce netěšil, hodiny práce by byly k ničemu a Vaše reference ostatním by neměly takovou Váhu jakou mají pro mne dnes… Těším se na další shledání

 

S

Budoucnost

Strojní leštění a ošetřování vozidel na té nejvyšší úrovni asi zůstane už celoživotním posláním, co můžu slíbit je, že se budu neustále posouvat dopředu stejně progresivně jak si to žádají i technologie výroby vozidel a trendy v ošetřování vozidel.

 

Budu se na Vás těšit